Programació

Cal reservar enviant nom i telèfon a info@jardidelstarongers.org o trucant al 932326444 (9 – 14h)

L’accés als concerts és a partir de les 19:00h,
es fa mitjançant una aportació voluntària de 10€.

2 de juliol, 19.30h – Concert als Jardins



Bärhof Ensamble
Jaume Guri, violí – Gemma Pujol, viola – Laura Isbert, cello –
Anna Cristina Grau, contrabaix – Cèlia Escobar, flauta –
Mireia Góngora, oboè – Lluis Casaova. clarinet –
Clara Canimas, fagot – Pau Torres, trompa.

Repertori:

Maurice Ravel (1875 – 1937)
Pavane

Gabriel Fauré (1845 – 1924)
Pavane

Jordi Cornudella (1989 – )
Obre d’encàrrec i estrena absoluta
9 de juliol, 19.30h – Concert als Jardins



Leos Quartet
Sara Balasch, violí
Nina Sunyer, viola
Eduard Raventós, violoncel
Ernest Martínez, violí

Repertori:

Doreen Carwithen (1922 – 2003)
String Quartet 1

Caroline Shaw (1982 – )
Entr’acte

Anton Webern (1883 – 1945)
Langsamer Satz
23 de juliol, 19.30h – Concert als Jardins


Don Pasquale, Òpera semi-escenificada
Gaetano Donizetti
(1797 – 1948)

Juan Carlos Esteve – Don Pasquale
Joan Garcia Gomà – Dr Malatesta
Jorge Juan Morata – Ernesto
Mireia Dolç – Norina

Mestre Gerassim Voronkov – Director Musical i piano
Maria Voronkova – Direcció d’Escena
Romina Krieger – Direcció Artística i Producció
17 de setembre, 19.30h – Concert als Jardins


Duo Senso
Alejandro Ares, acordió
Virginia del Cura, cello

Repertori:
Felix Mendelssohn (1809 -1847)
Lieder ohne worte Nº 1, Op 109

Yannis Kyriakides (1969 – )
Words and songs without words

Ernest Bloch (1880 -1959)
Jewish life
I Suplication
II Prayer
III Jewish song


Sofía Gubaidulina (1931 – )
In Croce

Ástor Piazzolla (1921 – 1992)
Ave María
Oblivion

Heitor Villa-Lobos (1887 -1959)
Bachiana Brasileira Nº5
Cantinela

Jesús Guridi (1886 – 1961)
Seis canciones castellanas
I. Andante con moto
IV. Molto calmo e misterioso


Isaac Albéniz (1860 – 1909)
Asturias

Manuel de Falla (1876 – 1946)
Siete canciones de Falla
I. Paño moruno
IV. Jota
V. Nana

Gaspar Cassadó (1897 – 1966)
Suite para violoncello solo
Requiebros
1 d’octubre, 19.30h



Mariona Camats, viloncel
Marc Heredia, piano

Repertori:

Pau Casalas (1876 -1973)
Rêverie i Full d’Àlbum

Robert Schumann (1810 – 1856)
 Fantasiestücke, op. 73

Frédéric Chopìn (1810-1849)
 Sonata per a violoncel i piano en sol menor, op. 65
10 d’octubre, 19.30h


Laura Pastor, piano

Repertori:

George Gershwin (1898 – 1937)
Three Preludes

Astor Piazzola (1921 – 1992)
Tres preludios para piano

Xavier Montsalvatge (1912 – 2002)
Sanatine Pour Yvette

Isaac Albéniz (1860 – 1909)
Suite Iberia (Primer Quadern)
Evocación
El Puerto
El Corpus Christi en Sevilla

5 de novembre, 19.30h



Irene Mas, soprano
Valentina Pfister, piano

Repertori

Franz Schubert (1791 – 1828)
Frühlingsglaube D.686
Suleika I D.720
Gretchen am Spinnrade D118
 
Gioachino Rossini (1792 – 1868)
 “Soirées musicales”                                                                  
La promessa
Il rimprovero
L’invito
                        
Hugo Wolf (1860 – 1903)
“Verborgenheit“

R.Strauss (1864 – 1949)
Zueignung“
                                                     
Claude Debussy  (1862 – 1918)
C’est l’extase 
Romance 
Fleur des blés 
Nuit d’etoiles
 
Frederic Mompou (1893 – 1987)
Damunt de tu nomes
Jo et pressentia com la mar
 
Eduard Toldrà (1895 – 1962)
Abril
Maig
Recança
Cançó de l’oblit
Cançó de l’amor que passa
19 de novembre, 19.30h


Suasana Jaén, flauta travessera
Jorge Blengini, guitarra

J. Blengini
Terracita en Tarascón
J. Canet
Tarde
J. Blengini
Vals de enero
A. Piazzolla (arr. Marta Ruiz)
Oblivion
J. Blengini
Matteo
Por las dudas
En el camino
Septiembre
Tierra Mojada
A.Ramirez-F.Luna
Alfonsina y el mara
Cartola
Preciso me encontrar
A.Villoldo
El choclo
26 de novembre, 19.30h



Fuzzy Duo
Melanie Larsson, saxòfon
Asami Pascual, piano

Repertori:
Camille Saint – Säens (1835 – 1921)
The Swan

Fernande Decruck (1896 – 1954)
Sonata

Gabriele Fauré (1845 – 1924)
Après un Rêve

Claude Debussy (1862 – 1918)
Clair de Lune

Darius Milhaud (1892 – 1974)
Scaramouche