Programació

Jardí dels Tarongers, Carrer Ràbida 5, Barcelona 08034 (Pedralbes)

Cal reservar enviant nom i telèfon a info@jardidelstarongers.org o trucant al 932326444 (9 – 14h)

L’accés als concerts és a partir de les 19:00h,
es fa mitjançant una aportació voluntària de 12€.

28 de juny 2024, 19.30h



QUARTET CALDERS
Òscar Vilaprinyó, violí
Júlia Álvaro, violí
Alex Rodríguez, viola
Miquel Felip, violoncel

Fanny Mendelssohn (1805 – 1847)
Quartet en mi bemoll major
  I. Adagio ma non troppo
II. Allegretto
III. Romanze
IV. Allegro molto vivace

Dmitri Shostakovich (1906 – 1975)
– Quartet no. 3 en Fa major, Op 73 – Dmitri Shostakovich 
      I. Allegretto
     II. Moderato con moto
    III. Allegro non troppo
   IV. Adagio
   V. Moderato – Adagio

Oscar Vilaprinyó
– (bis) 3 sardanes per a quartet de corda
5 de juliol de 2024, 19.30h


CORAL DEL COL·LEGI DE L’ADVOCACIA DE BARCELONA
Óscar Salvador, Director
Marc García, piano

Carl Orff (1895 – 1982)
Fragments de Carmina Burana

Henry Purcell
Come Away Fellow Saylors (Dido i Eneas)

Jacques Offenbach
Barcarolle (Contes de Hoffman)

Richard Wagner
Coro dei Pellegrini (Tannhäuser)

Giuseppe Verdi
Coro di Zingari (Il trovatore)

Giuseppe Verdi
Coro di Schiavi (Nabucco)

Giuseppe Verdi
Gloria all’Egitto (Aida)

Gioacchino Rossini
Il Carnevale de Venezia (Matilde di Shabran)

Rafael Martínez Valls (1895 – 1946)
Evocació al Pireneu
19 de juliol de 2024, 19.30h

“La Traviata”
Òpera Semiescenificada

Giuseppe Verdi

Violetta Valery, Romina Krieger, soprano
Alfredo Germont, Marc Sala, tenor
Giorgio Germont, Lucas Groppo, baríton

Guerassim Voronkov, piano i direcció musical
Maria Voronkova, direcció escénica i presentació
Rafatò Teatre, vestuari i escenografía
26 de juliol de 2024, 19.30h



BOREAS ENSAMBLE


Alba Valero, flauta travessera
Miquel Pérez, oboé
Santi Peñarroja, fagot
Oriol Ramos, clarinet
Haizea Lores, trompa

Repertori:
Jean Françaix (1912-1997)
Quintet de vent Nº 1 (1948)
I. Andante tranquilo – Allegro assai
II. Presto


Antonin Dvorak (1841 – 1904) arr. David Walter
Quartet de corda nº 12 Op.96 “Americà” (1893)
I. Allegro ma non troppo
II. Lento
III. Molto Vivace
IV. Finale: Vivace ma non troppo
27 de setembre de 2024, 19.30h



Álvaro Sieira, piano
Repertori:

Johannes Brahms (1833 – 1897)

Op. 118.
 
N.º 1 Intermezzo: Allegro non assai, ma molto appassionato.
 
N.º 2 Intermezzo: Andante teneramente.
 
N.º 3 Ballade: Allegro energico.
 
N.º 4 Intermezzo: Allegretto un poco agitato.
 
N.º 5 Romance: Andante.
 
N.º 6 Intermezzo: Andante, largo e mesto.

     
Franz Liszt (1811 – 1886)
Sonata en si m S.178.
4 d’octubre de 2024. 19.30h


BILDER DUO
Núria García Pastor, viola
Meritxell Noguer, piano

Repertori:

Pau Casals (1876 – 1973)
Full d’àlbum

Robert Schumann (1810 – 1856)
Märchenbilder op . 113,
Nicht schnell
Lebhaft Rasch
Langsam, mit melancholischem Ausdruck


Johannes Brahms (1833 – 1877)
Sonata en fa menor op. 120 n. 1,
Allegro appassionato
Andante un poco adagio
Allegretto grazioso
Vivace
18 d’octubre de 2024, 19.30h



Jordi López, piano

Repertori:
Dmitri Shostakovich (1906 – 1975)
Preludis op. 34 (sel·lecció)

Eduard Tubin (1905 – 1982)
Preludis (sel·lecció)

Roberto Gerhard (1896 – 1970)
Dances from Don Quixote 18 d’octubre de 2024, 19.30h
25 d’octubre de 2024, 19.30h


Alba Quinquillà, soprano
Carmen Santamaria, piano

Repertori “América” Música notamericana del segleXX

Amy Beach (1867 – 1944)
Three songs, op. 78
Meadow-larks
Night Song at Amalfi
In Blossom Time

Samuel Barber (1910 – 1981)
Nocturne
Solitary hotel
Slumber song of Madonna
Little children of the wind

Florence Price (1887 – 1953)
Resignation
Night
I remember
Debts

Leonard Berstein (1918 – 1990)
I hate music!
My name is Barbara
Jupiter has seven moons
I hate music!
A big indian and a little indian
I’m a person too

Erich W. Korngold
(1897-1957)
Drei Lieder, op 23
Was Du mir bist?
Mit Dir zu schweigen
Welt ist stille eingeschlafen

Cecile Chaminade
(1857 – 1944)
The silver ring (L’anneau d’argent)
Come, my own dear love (Viens, mon bien-aimé)
Love a captive (L’amour captif)
Alone (Sans amour)
8 de novembre de 2024, 19.30h



Marta Aranda, piano

Repertori:
Wolfgang Amadeus Mozart
 Sonata en SibM, KV.333 –
I. Allegro
II. Andante cantabile
III. Allegretto grazioso

 
Serguei Rachmaninoff
 Selección momentos musicales, op.16
IV. Presto
V. Adagio sostenuto


  Manuel de Falla
3. El paño moruno
4. Asturiana
5. Danza de la vida breve nº1
4. Danza ritual del fuego
13 desembre de 2024, 19.30h



Ineés Filipe, piano

Repertori:

Claude Debussy (1862 – 1918)
Preludes:
Les collines d’Anacapri
Ce qu’a vu le vent d’ouest
La sérénade interrompue
Minstrels
La Puerta del vino
General Lavine – Eccentric
Feux d’artifice


Armando José Fernandes (1906 – 1983)
5 Preludios

Fernando Lopes-Graça (1906 – 1994)
2 Noturnos
Variações Sobre Um Tema Popular Português
20 desembre de 2024, 19.30h



KOR ITSIA

Director, Jaume Sala

Repertori:

Nadales d’arreu del món.